Boocek.org

MİNİBÜS, KÖPEĞİ EZİP YOLUNA DEVAM ETTİ!

Bu sefer şiddetin yaşandığı yer Bursa. Merkez Nilüfer İlçesi Hasanağa Toki Konutları önünde, birkaç gün önce güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Görüntülerde “16 S 0208” plakalı bir servis minibüsü, yolda yatan köpeği kasten ezip, yoluna devam ediyor. Minibüsün ardından dakikalarca can çekişen köpek, acı bir şekilde can verdi. Görüntüler sosyal medyada yayıldı ve yapılan tepki yorumlarında hayvanseverler, şoför hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

KİMSE YARDIMA GELMEDİ

Her şeyden habersiz yatarken, aniden başına böyle canice bir olay gelen talihsiz canın yardımına kimse koşmadı. Dakikalarca can çekişti. Kan revan içinde kaldı, ağladı, belki kendince yardım istedi. Ama insanlar bir canın bu halde kıvranmasına tepkisiz kaldılar. Yardıma koşan sadece köpek arkadaşı oldu..

 

PARA CEZASI VERİLDİ

 

Sürücü Seyfettin KARATAŞ’ ın, hayvanseverlerin tepkisi üzerine, bağlı olduğu kooperatifçe üyelikten çıkarıldığı duyuruldu. Sosyal medya üzerinden ulaştırılan görüntüler, Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nca ihbar kabul edilerek harekete geçildi. Minibüsün sahibiyle irtibat kurularak, şoföre ulaşıldı ve üst tutarlı para cezası uygulandı.

Sürücünün, araç sahibine köpeği fark etmediğini söylediği öğrenildi.

 

 

Gökçen Demiral

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !