Boocek.org

SOKAK HAYVANLARINA MODERN TESİS

Sevimli hayvan dostlarımızı düşündüğümüz kadar bu doğada rahat yaşıyorlar. Bizler onları düşündüğümüz kadar mutlular. Kısacası onların yaşamlarına mutlaka iyilikle dokunmak gibi bir sorumluluğumuz ve görevimiz var. Bazen birileri çıkıyor ve onların yaşamlarını kolaylaştırıyor. İşte şimdi bahsedeceğim bu modern tesiste, hayvanlarına yaşamlarına dokunmanın tam karşılığı.

Tunceli Valiliği ve belediyesi çok güzel bir işe imza attılar ve 500 sokak hayvanı için “Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehatbilitasyon Merkezi”ni kurdular.

 Burası 17 dönümlük bir araziden oluşmakta. Veterinerlik hizmetlerinin verildiği, bakımların üstlendiği bir yaşam alanı olarak faaliyet gösterecek. Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel şun bakımevinde 402 köpek, 7 kedi ve 1 eşeğin olduğunu söylüyor. Daha yeni faaliyete geçmesine rağmen hayvanların her türlü bakımları personeller aracılığıyla karşılanıyor.. Merkez tamamen modern tıbbi araç ve gereçlerle dolu. Şuanlık 1 müdür, 2 veteriner hekim, 2 tekniker ve 4 gönüllü tarafından hizmete başladı.

Hayvanların ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde giderilmesi için personel çokluğuna önem verilmekte. Çünkü personel sayısının düşüklüğü ve tesisin kalitesini etkileyebileceği düşünülüyor. Ayrıca sadece sokak hayvanlarını değil, ilerleyen süreçte yaban hayat içinde çalışmaların yapılacağı söylendi. Kısacası bu tesis yaklaşık 100 tane rengarenk klübelerle dolu ve hayvanları yaşam alanlarından soyutlamadan oluşturulmuş, güvenli ve huzurlu bir ortam diyebiliriz.

Tüm illerde dostlarımız için böyle güzel projelere imza atılması, onların gelecekleri açısından oldukça hayati önem taşıyor. Dileriz ki bu tip tesislerden daha fazla yapılma imkanı olur ve hayvan dostlarımız rahat bir nefes alabilirler.

Perihan Özhim

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !