Boocek.org

Bursa Büyükorhan’da Biyokütle Enerji Santraline Karşı Nöbet!

  Bursa Büyükorhan’a bağlı Karaağız köyüne yapılması planlanan biyokütle enerji santrali gakkında bilgi alamayan köylüler tepkilerini sürdürüyor.Yasal izinleri alınan inşaatın başlanmak istenmesi üzerine köylüler 40 gündür 24 saat şantiye sahasında nöbet tutup inşaat yapılmasına engel oldular.Bursa Valiliğinden gönderilen heyetten soru cevap şeklinde bilgi almak isteyen köylülere Bursalı çevrecilerde katıldı fakat yeterince bilgi almadıklarını ifade ettiler.

500 metre uzaklığa yapılması planlanan santralle fosil yakıt yakacak bir tesis olduğunu ve bunun da çevreyi olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen Prof.Dr.Kayıhan Pala köylülerin yanında olduğunu bildirdi.

Kadınların gündüz,erkeklerin gece nöbette olduğunu söyleyen köylüler burayı onlara vermeye niyetimiz yok bizim bu durumdan haberimiz yok neden bu temiz havayı kaptıralım dediler. Uzun süren görüşmelere rağmen maalesef bir sonuç alınamadı.

Kaynak:bursadabugün

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !