Boocek.org

BİZE YARARI OLMAYACAK ACI YOKTUR

Her acının gelişimimize bir katkısı vardır ve her acı geçicidir. Ama yeter ki ona tutunmayın, geçeceğini bilin . Çünkü acınızın farkında olmak bile sizi iyileştirir.Bu da zaten acının geçmesi için bir başlangıçtır . Acı doğası gereği gelir ve gider . Siz acıyı ızdıraba dönüştürürseniz yine gidecektir fakat uzun zaman sonra…Bu durum şu şekilde gerçekleşir : acınız yükseldiğinde , ”Bu acıyı yarın da yaşayacağım , diğer günde… ” deyip acının içinde kaybolup , yoğunlaşırsanız durum içinden çıkılmaz hale gelir . Çünkü yaşamadığınız ve belkide yaşamayacağınız acıları hayal edip kendinizi korkutur , o bataklığa takılırsınız . Şunu yaplmalısınız: ” Evet şuan bir acı çekiyorum fakat bu acılar da bana bir şeyler öğretmek için varlar .  ” Kendinize bu durumda soracağınız en güzel soruda şudur : ”Bu acıdan alacağım ders nedir ? Ne olabilir ? ”

 

Acınızdan daha çok bu soruya yönelirseniz işin içinden çıkmanız daha kolay ve almanız gereken dersi daha erken almış olursunuz . Acılar bizi olgunlaştırır . İnsanında olgunlaşması gerekir . Mutluluğumuz ne kadar normal ise acımız da bir o kadar normaldir.Siz sadece bu acının geçeceğinin farkında olun ve unutmayın ki bu acılardan ders almayıp , ders almanız gereken konuyu ertelerseniz elbet bir gün tekrar sizi bulacaktır . Kendinize şunu söyleyin : ”Bu acıyı her ne olursa olsun yaşadım ve yaşıyoru m fakat bu acının içindeki dersi görmeyi seçiyorum.” Son olarak ise bu kabul etmeye çalıştığımız durum acıya melankolik olmak değildir . Hayat devam ediyor ve dediğim gibi o acı gelecek ve gidecektir . Hiçbir acınızın alacağınız dersi ertelememesi dileğiyle…

İrem Nur Güneş

BEUN/Sosyoloji
AÜ/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
We must love animals, help them.

4 Yorum

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !