Boocek.org

Toplum Aslında Buymuş!

Öncelikle herkese merhaba! İlk yazımı Toplum ve Toplum Nasıl Olmalıdır konuları üzerinde yazmak istedim çünkü her şeyin temelden başladığına inanıyorum. Bir toplum nasıl yetişirse,neleri öğrenir ve uygularsa ileriki zamanlarda da o şekilde devam ediyor ve gelişiyor. Öncelikle “toplum nedir” bunu öğrenmemiz gerek.

Toplum halk arasında “insan topluluğu”olarak tanımlanır fakat toplum aslında insan topluluğu değil bu topluluğun içerisinde geçen dialoglar,kültürler ve birbirlerine karşı sergilenen davranışlardır. Toplum bireyin ait olduğu en büyük topluluktur. Toplum siyasi bir otoriteye sahip olmadığından başkası tarafından değil kendisi tarafından yönetilir ve varlığını sürdür.Daha kısa bir anlatımla toplum “sosyal ilişkiler” bütünüdür.

İyi ve sağlıklı bir toplum için bireylerin mutlu ve düşünce bakımından özgür olması ve refah içinde olması gerekmektedir.

İyi bir toplum için bireyler arasında saygı,sevgi,hoşgörü ve merhamet olmalıdır. Çünkü bu özellikler insani değerleri gösterir.

Toplum içerisindeki insanlar ekonomik anlamda iyi koşullara sahipse toplum refah içinde olacaktır.

Bir milletin iyi bir topluma sahip olması için ailelere ihtiyacı vardır. Çünkü gelecek çocuklara aittir,geleceği yükseltecek olanda alçaltacak olanda çocuklardır. Bu yüzden ailelerin çocuklarını iyi yetiştirmesi gerekmektedir.

Gülse Kaplan

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !