Boocek.org

BUGÜN NASILSINIZ?

Çoğu zaman hayatın akışına kapılıyor, kendimizi dinleme fırsatını kaçırıyoruz. Aslında içe dönsek, derinlere dalsak, benliğimizi sorgulasak, kalbimizin ritmini duyacak kadar sessize alsak evreni, ne iyi gelecek farkında değiliz.

Kalabalık bir sokakta her şeyin durdurulduğunu ve sadece sizin hareket edebileceğinizi hayal edin. Korna seslerini, işe geç kalma telaşı ile koşuşturan insanları, simitlerini satmaya çalışan simitçinin bağırış çağırışlarını, hepsini susturun içinizde. Sadece siz farkında olun her şeyin ve sadece martılar susmasın bir saniyeliğine. Hayat gayesinden daha güzel şeyler var olduğunu hissettiğiniz an; sormaya başlayın.

Sorun şimdi.

En son ne zaman kendimi dinledim?

En son ne zaman kendime gerçekten iyi gelecek bir şeyler yaptım?

Gerçekten ne istiyorum bu hayattan?

Yaptığım şeyler, okuduğum bölüm veya çalıştığım iş benimle uyuşuyor mu? 

Kimim ben aslında? Doğrularım ve yanlışlarım neler ve hayat kriterlerim ne bana göre? 

Nasılım bugün? 

O kadar karmakarışığız ki bu soruları belki kendine hiç sormadan yitip gidenler var bu yaşam serüveninden. Ne kadar acı. İnsanın kendini tanımadan, ne istediğini gerçekten bilemeden hayatını sürdürmesi. Sadece doğmak için doğmak ve sadece ölmek için ölüyoruz. Hatta bazen sorduğumuz soruların cevabını veremediğimiz için sorgulamıyoruz. Korkuyoruz. Cesaret duygusunu bastırıyoruz içimizde. Tekrarları olmayacak yaşam serüvenimizi bastırılmış duygularımızla dolduruyoruz.

Yaşınız şu an kaç olursa olsun, silkelenmek gerekirken önünüzdeki yolu gitmeye devam etmeyin. Aynada gördüğünüz yansımanız siz değilseniz, kırın aynayı. Kırın tabularınızı! Yeni bir gün açın kendinize ve gözlerinizi yeni dünyanızına açarken ilk kelimeleriniz şu olsun: Kimim ben?

 

 

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !