Boocek.org

KÜTAHYA DOMANİÇ’TE MEYDANA GELEN BALIK ÖLÜMLERİ!

Çevre kirliliği Kütahya Domaniç’te boy gösterdi.Çevre kirliliği ve doğaya saygısızlık Kütahya Domaniç’te zirve yaptı. Güney Köyü sakinleri leş gibi akmaya başlayan derede can çekişen balıkları yıkayarak hayata döndürmeye çalıştı.

kütahya domaniç balık ölümleri ile ilgili görsel sonucu

DHA’da yer alan habere göre, Muhacırlar, Kozcağız ve Böçen köylerinden de geçen derede öğle saatlerinde suyun renginin değişmesinden sonra ölen balıklar bir anda kıyıya vurmaya başladı. Dere kenarında piknik yapanların yetkililere haber vermesi sonucu olay yerine, Jandarma ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri geldi.

kütahya domaniç balık ölümleri ile ilgili görsel sonucu

Bazı vatandaşlar can çekişen balıkları dereden toplayıp temiz suda yıkayarak yaşatmaya çalıştı.

kütahya domaniç balık ölümleri ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca cami hoparlöründen su ve ölen balıklara dokunulmaması için anons yapıldı.

kütahya domaniç balık ölümleri ile ilgili görsel sonucu

Güney Köyü Muhtarı Baki Karaca yaptığı açıklamada, “Buralarda bağ, bahçeler var. Diğer köyler de bundan dolayı zarar görüyor. Bu işin bir bedeli olması lazım. Kimler yaptıysa bulunup, cezalandırılmasını istiyoruz. Çok zararımız var. Bütün piknikçilerimiz geri gitti. Tüm köylü, pikniğe gelenler, hemen herkes derede ölmek üzere olan balıkları yaşatmak için çeşmelere taşıyıp, yıkadılar” dedi.

 

İlçe Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri dere suyu ve balıklardan numune alarak incelenmesi için ilgili laboratuvara gönderdi.


Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !