Boocek.org

Merhabalar Sevgili Okur,

İlk yazıma tüm dünyaya meydan okuyarak başlamak istiyorum. Ve sizleri de meydan okurken umutlanmak, kanatlanmak, hayatımızı kucaklamaya davet ediyorum. iyi okumalar.

Kendimizi sevmek, hayatlarımızı kabul etmek ve başarısızlıklarımızı kucaklamak.

Peki nedir bunlar?

Yakın zamanda denk geldiğim bir yazıda ” .. bir bebeği, çiçeği kokladığınızda, bir kedinin başını okşadığınızda nasıl bir sevgi hissediyorsunuz?” gibi bir soruyla karşılaşmıştım. ” bebek altına yapar, çiçek solar ve kedi size kıçını dönüp gider. Siz hala onu sevmeye devam edersiniz.” şeklinde devam ediyordu.

Evet devam ediyoruz. Hatta onlara duyduğumuz sevgiyle başka bebeklere, çiçeklere, kedilere hada sa

mimi yaklaşıyoruz. Peki aynı sevgiyi kendimize de duyabiliyor muyuz? Kendimizi tüm hata ve kusurlarımıza rağmen sevebiliyor muyuz?

Bizler de çoğu zaman hayata sırtımızı dönüp küsebiliyoruz. Huysuzlaşabiliyoruz, mutsuzluktan yüzümüzde açan çiçekleri soldurabiliyoruz. Hatta ve hatta çevremizdeki insanları

kendi girdabımıza alıp onları da huzursuz edebiliyoruz. Fakat unutuyoruz ki en çok mutlu olmayı, sevgiyi biz hakediyoruz. İçinde yaşadığımız hayatı kendimize zindan ediyoruz. Ve yine unutuyoruz ki hayatımız bir kereliğine mahsus yaşanıyor. Bu dünyadan giderken bırakacağımız tüm anılar silinip gidecek ve bizler pişmanlıklar içinde kaybolacağız. Peki neden bunları kaderin elinden alıp kendimiz yoğurmuyoruz? Neden kendimizi tüm hatalarımıza rağmen sevmeye yeltenmiyoruz?

Seveceğiz sevgili okur! Buradan ayrılırken yeni bir benlikle ayrılacağız. Kendimizi kucaklayacağız!

İstediğimiz insan olamıyor muyuz? Eksikliklerimiz mi var? Olsun. Hepsini kabul edip dersler çıkartacağız.

İstediğimiz kiloda değil miyiz? Olsun. Aynada sevimli bir göbüş bize gülümsüyor.

Sivilcemiz mi var? Kirpiklerimiz kısa ve elmacık

kemiklerimiz belli değil mi? Peki kim senin çiçekler açan yüreğine sahip? Kim senin gülüşünle filizlendirdiğin bahçenin bekçisi olabilir?

Başarılı mi değiliz yoksa? Yada enstrüman mı çalamıyoruz? En güzelini biz yaparız sevgili okur! Korkmadan savaşırsak en başarılı biz olur, en güzel enstrümanı biz çalar, en güzel şarkıyı biz yazar biz söyleriz!

Hayat bize hep kötü yaşantılar mı veriyor? Peki biz sevgiyle açtığımız kollarımız arasına hayatımızı alabiliyor muyuz? Onu öpüp koklayabiliyor muyuz? Alacağız ve öpeceğiz. Sımsıkı sarılıp koklayacağız!

Bugün bu yazıyı okuyorsak oturduğumuz yerden kalkacağız ve dünyaya kocaman gülümseyeceğiz. Bağıracağız tüm gücümüzle;

“Mutluyum, hayatı seviyorum. Bunları en başında kendimi severek yapıyorum. İstediğim her şeyi en mümkün şekilde gerçekleştiriyorum ve hayat bana kötü yaşantılar getirdiğinde dahi onunla küsmüyorum! Sevgiyi iç dünyamda hissediyorum. Yaşam bana verilmiş harika bir hediye. Değerini biliyor ve mutlu oluyorum. Sevmek ve sevilmek için kendime izin veriyorum. Çevremi, tüm canlıları ve seviyorum. Ve ben kendim için en mükemmel sevgiyi besliyorum.”

Hiçbir engelimiz yok sevgili okur. Çünkü bizler her sabah yeni sevgi tohumları ekiyor ve onları gülümseyerek suluyoruz.

MERHABA YENİ HAYAT! HOŞGELDİN.

 

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !