Boocek.org

İNSANA EN ÇOK BENZEYEN DEV…

İNSANA EN ÇOK BENZEYEN DEV…

Goril; İnsansı maymungiller familyasından bir memeli türüdür.Günümüzde yaşayan maymunların en iri türü olup, erkeklerin boyları 2 m’ye yakındır. Kafaları iri, boyunları küt, kulakları küçük, burnu geniş ve yassıdır. Çeneleri çok güçlü olmasına karşın sebze ve meyveyle beslenirler. 6 veya daha fazla bireylerden kurulmuş aile hayatı yaşarlar.

GORİL ile ilgili görsel sonucu

Ağaçlarda, uzun ot ve çalıların arasında, yüksek kayalıklarda yaptıkları kaba yuvaları vardır. İki ayak üzerinde yürüyebilirler fakat gündelik yaşamlarında genelde dört ayak üzerinde hareket eder.

Ä°lgili resim

Geceleri ağacın dibinde yerde yatan erkek, yukarıdaki yuvalarda yatan ailesine gözcülük eder. Yapı bakımından insana en yakın hayvan olan gorillerin başlıca iki türü: Ova gorili, Kongo Irmağı havzasında; dağ gorili Kongo’nun doğu, Uganda’nın batı kesimlerinde yaşamaktadır. Çok zeki canlılardır, beden dilini öğrenerek insanlarla iletişim kurabilen koko adında bir goril vardır. Duygu ve karakteristik özellik olarakta insanlara çok benzerler.

koko gorilla ile ilgili görsel sonucu

 

Yasin Safa Özyalvaç

Yorum ekle

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.

Gruba katılmayı unutmayın.

 
Bööcek.org
Facebook Grubu · 1.651 üye
Gruba Katıl
"81 il , 81 iyilik elçisi" sözüyle yola çıkan, her şehirden Doğa,Sokak hayvanları ile ilgili olayları anlatan, gelişime önem veren haber sitesi.
 

Sosyal Medyada Takip Et

Ateş Böceği Derneği

Siteyi Ziyaret Etmeyi Unutma !